Jdi na obsah Jdi na menu
 Deníček 2008


vanoce-08-002.jpgSilvestr - Ráno jsem prolenošil doma sám s páníkem. Panička musela do práce a vrátila se až odpoledne. No my měli pánskou jízdu ... chlapi sami doma:o)) Tak jsme si trošku polenošili,já jsem musel pořádně prozkoumat ten malý poprašek,který nás potěšil a pak jsme s páníkem začali chystat dobroty. Prej,aby se panulinka tolik nehonila. A protože jsme kluci šikovní,tak jsme to zvládli na jedničku.Jakmile jsme všechno nachystali,rozjeli jsme se pro paničku.Po příjezdu domů jsme ty dobrůtky zabalili a šli jsme na návštěvu ke kamarádovi Sendymu. Je to moc bezva kluk zlatého retrívra. Já jsem mu hned ošéfoval jeho pelíšek, ve kterém jsem se málem ztratil a hlavně jeho hračky. Co kdyby je měl lepší než já? Měl moc bezva pískací prasátko...celý

večer jsem se snažil mu ho nenápadně ukrást,ale bezvýsledně.

novy-rok.jpg

To čunče bylo skoro stejně velké jako já a prej to byla strašná legrace pozorovat můj nerovný souboj....to mě ted

a vůbec nepřišlo.Byl jsem pěkně naštvaný,že mi to nešlo :o((. Při mém souboji tak utíkal čas,že jsem ani nepostřehnul blížící se půl noc. Všichni jsme si oblékli a šli na balkon pozorovat ohňostroj. Já jsem už ostřílený profík...zachumlám se páníkům pod bundu a koukám na všechny světýlka. Akorát Sendynka ty světýlka moc nebraly...byly jeho první a docela se jich bál....jakmile rachot utichl,přestal se chudáček třepat a vše bylo O.K.
No šli jsme spát hodně pozdě,ale mně to nevadilo...moc rád si jednou do roka užívám ty světýlka:o))

 

Image Hosted by ImageShack.usObrazekVánoce -
A máme za sebou svátky...my se na ně vždycky moc těšíme,vyzdobíme si s páníkama byt....s paničkou napečeme cukroví,navaříme spoustu dobrot a nazdobíme stromeček.Dokonce asistuji u balení dárečků,ale vždycky ke koci mě páník vyvede na procházku....prej Ježíšek potřebuje něco "doladit".Ani letos to nebylo jiné :o))
Na Štědrý den odpoledne jedeme za Kačenkou, kde si rozdáme dárečky a povečeříme...pak následuje večerní návštěva u Mikyho a konečné rozbalování dárečků domaObrazek. Letos jsem byl asi moc hodný pejsek, protože jsem dostal kupu dárečků ...spoustu mých oblíbených kokinek,masíčko...dostal jsem super balonek a mašinku na zkrocení mé hřívy (to je sice více dárek pro paničku,ale určený výhradně pro naši psí smečku). Tak jsme všichni zvědaví jak dopadnou první stříhací pokusy :o)).Obrazek A aby toho nebylo málo tak jsme měli dva dny na hlídání naši sousedku Elišku.
Je to moc šikovná 9.měsíční jorkšíří slečna...taková puberťačka :o)) Kupodivu je klidnější povahy než moje rodinka -Miky a Kačenka. Stačí jí jedna žužlačka nebo pískací hračka a nevíme o ní celé hodiny.Trošku jsem sice žárlil,protože jsem neměl páníky jenom sám pro sebe,ale zvládnul jsem návštěvu bez  následků :o)).Dokonce jsme společně absolvovali prochajdu ...oblekli nás do svetříků a my pak budili rozruch u kolemjdoucích. Děti na nás mohly oči nechat ...byli jsme takovou Vánoční ozdobou našeho sídliště :o))

 

Image Hosted by ImageShack.usObrazekMikuláš - Ani jsme se nenadáli a je zase tady ...večer před Mikulášem přišli páníci z práce a opět byli velmi tajemní. To jsem už věděl, že se něco chystá a moc jsem se nezmýlil. Všichni jsme se šli projít a cestou jsme potkávali opravdu velmi divně oblečené lidi. Byl jsem trošku vyjukaný...jeden z nich něčím zarachotil a já se hned pustil do urputného vrčení a štěkání....no musel jsem přece bránit moje páníky ne? Procházku jsme trošku zkrátili...prej páníci budou šetřit můj nervový systém...nechápu!!! No to nejlepší mě čekalo doma. Prej jsem nezlobil a tak jsem dostal své oblíbené Rodeo tyčky, "žužlačky" z kůže a celý pytlík piškotků - mňamka :o).Na druhý den ráno jsme se s páníkama oblekli a šli jsme na prochajdu....šli jsme dlouho...až jsme došli k našemu Malenovickému hradu. Pořádal se totiž Vánoční jarmark :o)) Všude bylo plno vůní a spoustu lidí. Do hradu pejsci nesmí,ale já jsem měl vyjímku ...páníci to domluvili a tak jsem se pěkně nosil. Byl jsem pánem hradu :o)) Při cestě domů si páníci koupili horkou čokoládu....to vám byla dobrota....v jednu chvíli se páníci zapovídali a já jim "hlavně nenápadně" ulizoval ... ani jsem nedutal. Prej jsem až moc pohotový :o)) Byl to letos moc bezva Mikulajda ...pac a haf váš hradní pán Maxík :o)

Image Hosted by ImageShack.usObrazek19.11.08
- Tak k nám letos konečně zavítal "Martin na bílém koni"...klučina má týden spoždění,ale budiž mu odpuštěno :o). Probudil jsem se do studeného a pocukrovaného rána.Vyprovodil jsem páníka do práce a šupkal za paničkou do pelíšku pod peřinu....my vstávali později. Když jsme vyšli s paničkou na raní venčení, bylo všechno kolem běloučké. S nadšením jsem zabořil čumáček a nezvedl ho dřív než jsme byli opět doma. Jenom škoda,že snížek nevydržel déle,v poledne po něm nebylo ani památky. No a protože se zima nezadržitelně blíží tak mi páníci rozšířili garderobu. Panička v týdnu donesla domů takový tuze zajimavý balíček,chvíli s ním dělala drahoty,ale pak mě pustila do prozkoumávání. Společnými silami jsme vyndali krásný svetřík. Přišel nám od holčiček a Danči,která je nesmírně šikovná a svetřík mi padne jako ulitý :o)). No a tak si teď venku pěkně machruju :o))
 

Image Hosted by ImageShack.us

 

 

ObrazekPodzim - Tak a podzim je definitivně tady....s ním i povinná návštěva u pana doktora. Při cestě jsem pokaždé trochu nervózní, ale vždycky se rychle uklidním. Proběhla pravidelná kontrola a včelička. Jako obvykle jsem ani nepípnul. Páníci říkají,že jsem profesionál :o)). Za odměnu jsem dostal svoje oblíbené rodeo kostičky a byl jsem maximálně spokojený. Spokojenost je ale velmi pomíjivá ... začal se tady potulovat pes. Páníci ho nejspíš tady vyhodili :o(( Problém je v tom,že čím dýl je venku,tím víc je agresivní...napadá naše psí sousedy a ani já jsem nebyl ušetřen. Poprvé mě panička zachránila na poslední chvíli,jenom mi cvakly zuby u hlavy. Podruhé ho panička zahlídla dřív...pes jenom přiběhl,zavrčel,zaštěkal a utekl. Páník nelenil a zavolal na odchytovou službu. Tam ho ale odbyli s tím,že není volné místo v útulku,že s tím nebudou nic dělat ....tak se tady ten pes pořád potuluje a my jsme při venčení pořádně opatrní,aby se nestalo nějaké neštěstí. Bohužel se díky tomu z procházky vytratila veškerá radost :o((

Image Hosted by ImageShack.usObrazek10.08.08
- Dneska jsme se s paničkou a babičkou vydali na procházku do lesa.....že se pěkně projdeme a pokud bychom našli nějaké hříbky,tak to bude "bonus".

Chvilku jsme šli kolem polí a sluníčko pěkně peklo,ale zanedlouho jsme vstoupili do stínku v lese....holky se mi hned rozutekly a já jako správný,čistotný pejsek jsem pěkně ťapkal po chodníčku. Si ze mně dělali srandu,že jsem "cíťa" :o)) ... o to víc byli překvapení,když jsem se jim najednou stratil v trávě....hned jsem začal štěkat a tak jsem k sobě přivolal holky. V trávě jsem našel vééélkého šneka....vůbec jsem od něj nechtěl odejít...si najdu hračku a nemůžu si ji nechat ...no to bych se na to podíval :o). Panička mě vzala do náruče a já jsem pak kulil očka,jak se objevují růžky a celé se to začíná hýbat. ObrazekNo až pak jsem pochopil,že to není hračka. Šnečka jsme nechali v travičce a pokračovali dál.....na konci cesty náš čekalo osvěžení. Došli jsme až na místo, kterému se tady u nás říká "svatá voda"...tam jsme si chvilku odpočinuli a osvěžili se. Při zpáteční cestě jsme se už ani nenamáhali s hledáním hříbků...šli jsme pěkně všichni po chodníku. Takže bilance naší procházky....hříbky žádné - jenom jedovaté a prašivky, viděli jsme malou srnečku,nasbírali hromadu ostružin a největší úlovek jsem měl stejně já ... no takoví jsme my veleúspěšní hřibaři :o)))


Image Hosted by ImageShack.us


Obrazek02.08.08 - Dneska jsme měli s páníkama bezva den....ráno jsme vstali a začali jsme se chystat na cestu k paniččiným rodičům. Babička oslavovala narozky. Celou cestu jsem prokoukal z okna ... prej jsem taková malá "drbna" :o)),ale já přece nemůžu o nic přijít :o)) Alespoň to rychle uteklo. U babičky mě čekala Kačenka,Dorinka a číča Barča a aby toho nebylo málo ... dojel i Luckynek. To bylo veselo. Všichni si dělali legraci,že se sešlo víc zvířátek než lidí.Venku nám pořádně pálilo sluníčko a my se proto radši schovávali pěkně ve stínku a koukali po dobrotách. Při zpáteční cestě jsme se zastavili v cukrárně na zmrzku...to byla dobrůtka. Dostali jsme s Luckym kornoutek a trošku zmrzky na ovlažení jazýčku :o)) S příjezdem domů se zatáhlo a začala pořádná bouřka a my jsme zbytek dne prolenošili doma ...ono se při dešti tak krásně spinká :o)


Image Hosted by ImageShack.usObrazek21.06.08
- A je ze mně po dlohé době zase "naháček" :o)). Ráno páníci odjeli do města a když se vrátili, dělali velké tajnosti. Nechtěli mě vůbec pustit na chodbu ...no to jsem hned poznal,že mají něco pro mě :o)) Chvilku tam něco kutili a pak se slavnostně otevřely dveře ....a na chodbě stál můj nový pelíšek!!! Hned jsem si do něj hupsnul. Pak ale nastal menší problém ... já ,malý megaloman jsem nechtěl opustit svůj starý pelíšek a přeskakoval jsem z nového do starého.Panička mě ale převezla,když jsem šel s páníkem ven čurat,nelenila a hned ho uklidila. No bylo to těžké loučení :o)) Nový pelíšek jsem si hned zamiloval,dokonce jsem v něm spinkal i přes noc...sice jsem si v noci hupsnul k páníkům,ale i tak v něm trávím mnohem víc času než ve starém. ObrazekA páníci mají radost,že se mi tak líbí. No a aby toho na ten den nebylo málo se páníci odpoledne zase začali chystat pryč....tentokrát mě vzali sebou a co víc....naložili jsme i Mikyho. Po chvilce jízdy jsme zazvonili u paní střihačky...no nebyl jsem z toho nadšený :o((. První šel na řadu Miky....byl z toho chudák tak "vykulený",že se ani nepohnul ...no a já jsem se šel pozdravit se štěndama ( pání střihačka má pět malých klubíček labradora ) a pěkně jsem si schrupnul než jsem přišel na řadu. I tentokrát to bylo rychlé a bezbolestné :o)) Odcházeli jsme od paní stříhačky spokojení. Doma mě za odměnu čekala mlska a plná miska vařeného masíčka ...no byl to bezva den :o))

 

Image Hosted by ImageShack.us
Obrazek03.06.08
- Tak a je to tady ... zase jsem o rok starší !! Páníci tvrdí,že je to jako včera,když si přinesli domů malé,chlupaté a učurané klubíčko. Všichni si mě ale zamilovali a spolu už "válčíme" 4.roky. To jsem ale stařešina co :o)) To,že je dnes sváteční den jsem poznal už od rána. Všichni na mě byli hodnější než obvykle ;o)).Na obídek jsem dostal svoje oblíbené kuřecí masíčko a už jsem se těšil na to nejdůležitější ... dortík. Mňamky ten byl výýbornýý,panička mi ho ozdobila sýrečkem :o)). A přišly na řadu dárečky. Dostal jsem mlsky,žužlajdy,balonek a nový postrojek. Z toho nejsem vůbec nadšený...nechci v něm chodit - páníci si dělají srandu,že chodím jako robotek :o)).No snad si zvyknu, zatím se vždycky po pár krocích z trucu zastavím a nechci jít dál...no po chvilce zlobení přece jenom pokračuji v cestě. Při večerní procházce jsme navštívili Mikyho a já se mu hned pochlubil,kolik dárečků jsem dostal... Obrazekani nevíte s jakou radostí jsem mu pujčil na vyzkoušení již zmíněný postrojek. Sluší mu určitě víc než mně,ale je mu větší a tak si ho jenom vyzkoušel a zase mi ho vrátil ... po procházce jsem absolvoval očistnou koupel a pak už jsem spinkal v peřinkách až do rána jako dudek. No už se těším na další oslavičku a že nás jich čeká tento měsíc ještě hodně :o)) 

Image Hosted by ImageShack.us
ObrazekProcházka
- Tak jsme hlídali malého Mikyho ... byl u nás jenom jedno odpoledne,ale já jsem byl vyřízený jako kdyby tady byl týden :o)) Normálně mi drze lezl do pelíšku,kradl mi moje hračky a když jsem si je bránil tak mi bylo vyhubováno,abych se poděli a Mikymu je půjčil. S tím já nemám problém,ale musí vědět že jsou moje ne?:o)) ObrazekNo a aby jsme se nenudili tak páníci vymysleli,že se půjdeme projít. Všichni jsme byli zvědaví jak to prcek zvládne...ale byl šikovný. Na vodítku už chodí jako profík a dokonce jsme ho vedli i bez něj. Je z něho moc šikovný pejsek ... však mu taky dávám tu správnou školu :o))

 

Image Hosted by ImageShack.usObrazek04.05.08 - No dneska byl teda den. Samá návštěva...jako první přišla na návštěvu Kačenka. No byl jsem trochu v rozpacích a radši jsem si zalezl do botníku :o)) To abych se trošku aklimatizoval. Pak zazvonil zvonek podruhé a přišla babča i s Mikym. Tak to už jsem byl v šoku totálně ... já mám rád svůj klídek,když mám páníky sám pro sebe a po bytě se mi "nepromenáduje" cizí pes. No v tomto případě to byli pejsci dva,což byl vrchol. Páníci měli chvilku vrčící botník :o))...to protože mě tam ti dva nenechali napokoji. ObrazekPak jsem se "odpučil" a spolu jsme si pohráli v obyváku ... a dokonce jsem se i o hračky podělil,ale jenom s Mikym - ten je malý a nic jim neudělá,ale Kačka měla zákaz - u ní hračky moc dlouho nevydrží :o)) Kačka byla s Mikym hned kamarádka a panička vyfotila jak se pusinkovali ....já se na ně jenom díval :o)) 

Image Hosted by ImageShack.us20.04.08 - ObrazekJe to přesně pět dní co páníci přivezli kráásné překvápko :o)) Naše zlatíčko Vilinka nás po těžké nemoci opustila :o(( Aby se babičce a dědovi nestýskalo,tak páníci dovezli takové malé chlupaté klubíčko...dali jsme mu jméno Miky a už od začátku je to pořádný lumpík :o)) všechny kabely jsme pořádně zajistili a babička musela vyklidit spodní poličky,protože náš malý "nenechavec" všechno vytahoval a nejradši by si všechno odnosil do pelíšku :o)) Ale i tak je to naše malé sluníčko!! A já se těším až pořádně povyroste a budeme spolu lumpačit :o))
 

Image Hosted by ImageShack.usObrazekNeděle a pondělí Velikonoční
- V neděli jsme se probudili opravdu do krásného,sluníčkového a ryze janího dne. Páníci se začali chystat na menší výlet,který nás čekal....jeli jsme navštívit paniččiny rodiče. První nás přivítala Kačenka a já byl celý bez sebe :o)) O chvilku později dorazila paniččina sestra a přivezla další překvápko - pořídila si pejska. Jmenuje se Lucky, je to Parson Russell Terier, pořádný nezbeda a lumpík- foto jsme přidali do Kamarádů. No já jsem z toho nebyl vůbec nadšený...chvíli jsem na něho vrčel,ale pak jsme se "oňuchali" a já ho začal brát jako dalšího člena rodiny...no co mi taky zbývalo že :o)) Neděli jsme si užili parádně,sluníčko svítilo a my se všichni vyblbli na zahrádce. Večer sice začalo pršet,ale to už nevadilo ... my byli tak unavení,že jsme všichni tři usnuli :o))Obrazek Bohužel pršet nepřestalo a my se v pondělí probudili do smutného rána. Panička začala kuchtit v kuchyni dobrůtky a já jí u toho jako vždycky usilovně asistoval,protože jí vždycky něco zbyde i pro mě :o)) Prý k nám přijde návštěva...no byl jsem zvědavý. A taky,že přišla - přišli naši malí sousedé,měli takové divné klacíky a jakmile chtěli paničku tím klacíkem "vyšupat" tak jsem začal štěkat a vrčet - no přece jí nikdo nebude ubližovat. Kluky to ale neodradilo a panička stejně dostala :o)) A oni za to ještě dostali kokina ?!? Tak to už jsem vůbec nechápal. Já dostal taky kokina - viz foto,aby mi to prej nebylo líto...takže jsem byl nakonec spokojený a moc se mi ty letošní Velikonoce líbily :o))


Image Hosted by ImageShack.us

Obrazek24.02.08
- V neděli byl krásný,slunečný,skorojarní den a nám přijela návštěva. Otevřely se dveře a já měl rázem po nedělní siestě - přijeli od paničky rodiče a s nimi k nám "vtrhla jako velká voda" i Kačenka :o)) No to bylo...ze samé radosti jsem se schoval do botníku,ten mi skýtá útočiště pokaždé,když nezvládám návštěvy :o)) Můj šok však netrval dlouho a já jsem se šel přivítat. To chodím moc rád, protože "babička" na mě vždycky myslí a já dostanu nějakou tu mlsku :o)) Pak už návštěva probíhala v poklidu. Šli jsme se společně projít ven a s velkou radostí jsme prozkoumávali nové vůně :o))


Image Hosted by ImageShack.usObrazekValentýn
- Ač nejsou páníci největší vyznavači tohoto svátku a zastávájí názor,že nepotřebují vyhrazený den k tomu,aby dali druhým najevo,že je mají rádi...tak i my jsme Valentýna oslavili. Panička dostala kytičku, páník čokoládku a já čekal,jestli si na mě taky vzpomněli, když jsem ten jejich "největší miláček" :o)) A ani tentokrát mě nezklamali a já dostal své kostičky a nejoblíbenější žužlací kostičku ... a jak jsem si na ní pochutnával,tak jsem si ani nevšimnul,že panička vytáhla foťák a při mém "zápasu" mě vyfotila :o)) Má prej ze mně velikánskou radost,že jí v poslední době neutíkám před objektivem...:o))


 

Image Hosted by ImageShack.usObrazek25.1.08
- Venku nám zavládlo skoro jarní počasí,sluníčko krásně svítí a tak nás to láká ven,procházky si prodlužujeme,což se mi velmi líbí :o)) A v tento dnešní krásný den,jsem s páníkama oslavil svůj svátek. Páníci přišli domů a tvářili se nějak moc tajemně. Já jsem chtěl udělat svůj obvyklý průzkum,ale bylo mi to zakázáno. Nakonec jsem se dočkal.Dostal jsem kokinka a své oblíbené žužlací kostičky. Byl jsem tak rád,že jsem se dokonce nechal se svýma dárečkama i vyfotit :o))No vůbec by mi nevadilo mít svátek každý den :o))

Image Hosted by ImageShack.us

Obrazek1.1.08 - A máme tady nový rok.S páníkama jsme si užili první den v novém roce pořádným lenošením...to my máme moc rádi. Když víme,že máme volno,nikam se nepospíchá a můžeme si v klídku polenošit. To se mi pak nechce vůbec z pelíšku a páníci mají co dělat,aby mě vůbec dostali ven na procházku. Ale protože nejsem zase až takový lenoch a venku je teď snížek,nechám se "přemluvit" :o)) Trošku mě ale zlobí ty posolené chodníky, to mě začnou po chvilce pálit pacičky a z vycházky se vytrácí radost . Pak nezbývá nic jiného než "vytrpět" opláchnutí pacek a jejich následné namazání krémem. Ale i přes tyto maličkosti doufáme, že nový rok bude pro nás všechny úspěšný :o))